Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Informacja do Rodziców

                                   Bukowa Wielka, 15 maja 2020 r.

Drodzy Rodzice!

Zgodnie z wytycznymi GIS, MZ, MEN dla szkół podstawowych – edukacja wczesnoszkolna od 25 maja 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie  klas I-III mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych szkole podstawowej. Powrót ten dedykowany jest szczególnie do tych dzieci, których rodzice pracują, a w związku z tym, nie mają zapewnionej opieki w domu. Wbrew nadziejom i oczekiwaniom rodziców, uczniów i nauczycieli nie jest to jednak powrót do zajęć na zasadach  sprzed pandemii.

Obowiązywać będą specjalne zalecenia związane nie tylko z pobytem dziecka w szkole, ale również podczas przywożenia i odbierania dziecka ze szkoły przez rodziców.

Obowiązkowe będzie zachowanie 2 metrowej odległości między dziećmi,  jak również między dziećmi a nauczycielem. Odstępy ławek w klasach pojedynczo również z zachowaniem 2 metrowej odległości. Nauczyciele będą w przyłbicach, a dzieci muszą mieć swoje maseczki oraz własne przybory szkolne (bez możliwości wzajemnego użyczania).

Przed wejściem do szkoły, codziennie sprawdzana będzie temperatura ciała dziecka. Podczas wszelakich wyjść obowiązkowe będzie zachowanie również 2 metrowych odstępów między dziećmi. Przywożenie i odbiór dziecka na koszt własny, rotacyjnie, by nie tworzyć tłumu. Rodzice obowiązkowo w maseczkach. W szkole nie będzie uruchomionego dożywiania.   Proszę jak najszybciej o informację zwrotną do wychowawców, kto jest zainteresowany posłaniem dziecka do szkoły od dnia 25 maja 2020 roku. Dzieci, które pozostaną w domu, będą pracowały zdalnie na dotychczasowych zasadach.

                  Wszelkich dodatkowych informacji będą udzielali wychowawcy klas I-III i oddziału przedszkolnego.       

                                                                             Małgorzata Łopąg-Wołoszun – p.o. dyrektora